خبر فوری
This content is not available in your region

قسمتهایی از طرابلس در دست نیروهای قذافی است

قسمتهایی از طرابلس در دست نیروهای قذافی است
اندازه متن Aa Aa

یک روز بعد از آن که مخالفان مسلح معمر قذافی از کنترل هشتاد درصد طرابلس و بازداشت دو پسر رهبر لیبی خبر دادند درگیریها در این شهر به نظر نمی رسد پایان گرفته باشد.

مصطفی باغ، خبرنگار یورونیوز که به طرابلس رفته، از آخرین تحولات این شهر می گوید:

«قسمت عمده طرابلس همچنان در دست مخالفان دولت است. به من خبر داده اند که مخالفان کنترل فرودگاه را هم در دست گرفته اند. اما من شخصا نمی توانم این خبر را تایید کنم. چرا که در مسیر فرودگاه درگیریهای شدیدی اتفاق افتاده است. بعضی از قسمتهای مسیر کاخ ریاست جمهوری به فرودگاه را هنوز نیروهای وفادار به قذافی در اختیار دارند.

بر اساس شایعاتی که وجود دارد بعضی از سربازان قذافی لباس مخالفان مسلح را به تن کرده اند و پرچم آنها را در دست دارند. این شایعات باعث شده است که مخالفان حواس خودشان را جمع کنند، چون آنها تشکیلاتی برای جلوگیری از نفوذ نیروهای قذافی به درون خود ندارند. من شنیده ام که نیروهای وفادار به قذافی از روش تیراندازی به مخالفان و فرار از محل استفاده خواهند کرد.

صحبتهای پسران قذافی در برابر رسانه های خارجی مخالفان را سردرگم کرده است. همان طور که باعث سردرگمی افکار عمومی شده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.