خبر فوری
This content is not available in your region

سیف الاسلام آزاد است

سیف الاسلام آزاد است
اندازه متن Aa Aa

سیف الاسلام قذافی که شورای انتقالی لیبی از دستگیری وی خبر داده بود آزاد است. وی در نخستین ساعات بامداد سه شنبه در میان شادی هواداران خود به هتل محل اقامت خبرنگاران خارجی در طرابلس آمد و اسارت خود به دست مخالفان را تکذیب کرد.

سیف الاسلام در این حضور غیرمترقبه آنچه در طرابلس اتفاق افتاده را یک سناریو از سوی غرب دانسته و گفت:” همۀ شایعات را رد می کنم. ناتو و غرب به تکنولوژیهای پیشرفته دسترسی دارند و تمام راههای ارتباطی را قطع کردند. آنها از طریق شبکه های مخابراتی به مردم لیبی پیام فرستادند و پخش برنامه های تلویزیون لیبی را هم متوقف کردند و با راه انداختن یک جنگ رسانه ای، هرج و مرج و هراس را در لیبی حاکم کرده اند.”

پس از انتشار خبر دستگیری سیف الاسلام، بازداشت وی از سوی دادگاه بین المللی کیفری که حکم دستگیری سیف الاسلام را به اتهام جنایت علیه بشریت صادر کرده بود، تایید شد.

شورای انتقالی لیبی همچنین از بازداشت خانگی محمد، دیگر پسر معمر قذافی خبر داده بود.

سیف الاسلام در حضور کوتاه مدت خود در هتل محل اقامت خبرنگاران خارجی در طرابلس در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد رییس دولت لیبی گفت وی هنوز در طرابلس است و در جای امنی بسر می برد.

معمر قذافی از هفته ها پیش در انظار عمومی ظاهر نشده و آخرین بار صدای وی روز یکشنبه در یک پیام تلفنی از تلویزیون دولتی لیبی پخش شد. شایعاتی مبنی بر ترک کشور و عزیمت وی به ونزوئلا وجود دارد. همچنین گفته می شود وی به آفریقای جنوبی گریخته است. این اخبار از سوی سیف الاسلام تکذیب شده اند. منطقۀ باب العزیزیه، جایی که اقامتگاه معمر قذافی در آن قرار دارد از سوی نیروهای وفادار وی به شدت محافظت می شود. این منطقه روز دوشنبه از سوی ناتو به شدت بمباران شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.