خبر فوری
This content is not available in your region

قهرمانان راگبی به نیوزلند می رسند

قهرمانان راگبی به نیوزلند می رسند
اندازه متن Aa Aa

با نزدیک شدن به شروع جام جهانی راگبی که امسال در کشور نیوزلند برگزار می شود، تیم های شرکت کننده، یکی پس از دیگری، به این کشور زیبا می آیند.

در این میان، راگبی بازان تیم ملی انگلستان، به محض ورود به فرودگاه “اوکلند” مورد استقبال گرم هواداران و علاقه مندان به این ورزش قرار گرفتند.

شاگردان “مارتین جانسون” که عنوان قهرمانی جام شش ملت را نیز در کارنامه خود دارند، در گروه بی، به مصاف اسکاتلند، رومانی، گرجستان و آرژانتین(قویترین تیم آمریکای جنوبی) خواهند رفت.

سرمربی انگلستان با اشاره به اولین مسابقه در برابر آرژانتین، ابراز امیدواری کرد که شاگردانش هر چه زودتر خود را با شرایط آب و هوای نیوزلند وقف دهند و بتوانند با تمام نیرو در این بازی حساس شرکت کنند.

تیم فرانسه دومین تیم مطرح اروپایی بود که پا به فرودگاه اوکلند گذاشت. آنها در گروه آ در کنار نیوزلند، مدافع عنوان قهرمانی، جای گرفته اند و در بازی اول به مصاف ژاپن، نماینده آسیا، خواهند رفت.

کمک مربی تیم فرانسه با تاکید بر میل و امید فراوان بازیکنان به قهرمانی می گوید با وجود اینکه آنها تنها دو بازی دوستانه داشته اند و پیروزی در برابر ایرلند، به بازیکنان اعتماد به نفس دو چندان بخشیده است. آنها برای مقابله با ژاپن آماده اند.

ژاپنی ها هم امسال، برای پیروزی چشم امید به سرمربی خود، “جان کیروان“، بسته اند. کیروان که خود نیوزلندی است و به بهترین بازیکنان تاریخ این کشور معروف است، حالا در کشور خود و در یک گروه، علیه نیوزلند، ژاپنی ها را رهبری خواهد کرد.

او با اشاره به آن بازی سرنوشت ساز می گوید که بدون شک رویای هر تیم رویارویی با قویترین تیم جهان است اما مسابقات دیگر نیز بسیار مهم هستند و نباید تحت الشعاع آن بازی قرار گیرند.

جام جهانی راگبی نیوزلند با مسابقه کشور میزبان در برابر کشور تونگا، جمعه نهم سپتامبر، آغاز می شود و تا 23 اکتبر ادامه خواهد داشت.

بهروز اسدیان
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.