خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه بار دیگر با تحریم سوریه مخالفت کرد

نظرها
روسیه بار دیگر با تحریم سوریه مخالفت کرد
اندازه متن Aa Aa

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اقدام اتحادیه اروپا برای وضع تحریم‌های جدید علیه سوریه را «بدون فایده» خواند. مسکو یکی از متحدان دمشق به حساب می‌آید و پیش‌تر هم با تحریم‌ها علیه سوریه مخالفت کرده بود و خواستار آن شده بود که به بشار اسد برای اجرای «اصلاحات» زمان داده شود.
 
وزیران خارجه کشورهای اروپایی در دیداری غیررسمی در لهستان درباره احتمال تحریم صنعت نفت سوریه گفتگو کرده‌اند. یک چهارم درآمد دولت سوریه از نفت است و ۹۵ درصد نفت این کشور به اتحادیه اروپا صادر می‌شود. به همین دلیل تحریم نفت سوریه دولت این کشور را که همچنان با تظاهرات مخالفان روبرو است با مشکلات اقتصادی هم مواجه خواهد کرد.
 
جمعه این هفته مانند هفته‌های گذشته مخالفان بشار اسد به خیابان‌ها آمدند. مخالفان دولت سوریه می‌گویند دست کم چهارده نفر در روز جمعه کشته شدند. که هفت نفر از کشته‌ها، اهالی حومه دمشق و سه نفر از دیرالزور در شمال شرق سوریه هستند.
نیروهای امنیتی چهار نفر را در شهر حمص کشتند.
 
سازمان ملل متحد می‌گوید از آغاز ناآرامی‌های سوریه در شش ماه قبل بیش از ۲۲۰۰ نفر کشته شده‌اند.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.