خبر فوری

لحظات سخت اقتصادی در منطقه پولی یورو در مجله بازرگانی هفته

لحظات سخت اقتصادی در منطقه پولی یورو در مجله بازرگانی هفته
اندازه متن Aa Aa

وضعیت اقتصادی منطقه پولی یورو باردیگر در راس اخبار اقتصادی قرار گرفت. آشکار شدن برخی از شاخصهای ناامیدکننده اقتصادی و تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش های مطمئن، چشم انداز اقتصادی اروپا را در هاله ای از ابهام فرو برده و نشانه های رونق اقتصادی را دوباره کمرنگ کرده است. ما در این باره با میهمان این هفته آقای والنتاین فان نای ون هویزن از سازمان مدیریت سرمایه گذاری آی.ان.جی از شهر لاهه هلند گفتگو کردیم و نظرات کارشناسی او را جویا شدیم.

اما ابتدا بپردازیم به تردیدهای اقتصادی که افزایش غیرمعمول علاقه به طلا را در پی داشته اند.

بدون شک سرمایه گذاری بر روی طلا راه حل روزهای سخت است. اما گویا وضعیت آنقدرها هم دشوار نشده، حداقل در برلین، جایی که مهمترین نمایشگاه الکترونیک اروپا درهای خود را بروی بازدیدکنندگان گشوده است. انتظار می رود 200 هزار نفر از آن بازدید کنند و رقابت اصلی امسال بین سازندگان لوح های رایانه ای خواهد بود و از جمله سونی که متخصص این محصول نیست ولی برای ربودن این بازار خوشبین است.

حتی زرق و برق موجود درنمایشگاه برلین هم نمی تواند این واقعیت را بپوشاند که اقتصاد دوباره در حال از دست دادن بال و پرهایش است… چه در اروپا و چه در دیگر نقاط جهان. خوشبینانه ترین شاخص ها از رکود اقتصادی سخن به میان می آورند. بویژه نرخ بیکاری می تواند نگرانیها را در ماههای باقیمانده سال جاری حتی در آلمان، نمونه موفق اقتصادی اروپا، هم افزایش دهد.

هفته آینده بسیار شلوغ خواهد بود. صندوق بین المللی پول گزارش خود در مورد یونان را ارائه می کند. بانک مرکزی اروپا و همچنین بانک انگلستان سیاستهای پولی خود را رسانه ای می کنند و در حالیکه رییس جمهوری آمریکا طرح اشتغالزایی خود را مطرح می کند، وزرای دارایی گروه 7 در فرانسه تشکیل جلسه می دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.