خبر فوری

استراوس کان به فرانسه بازگشت

استراوس کان به فرانسه بازگشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دومینیک استراوس کان، سیاستمدار فرانسوی و رئیس سابق صندوق بین المللی پول به فرانسه بازگشت. آقای استراوس کان 62 ساله چهار ماه قبل به اتهام «تلاش برای تجاوز جنسی» به مستخدم یک هتل در نیویورک بازداشت و از آمریکا ممنوع الخروج شد.

طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده او را به استعفا از ریاست صندوق بین المللی پول مجبور کرد و زندگی سیاسی اش به عنوان یکی از بختهای ریاست جمهوری فرانسه را در آستانه نابودی قرار داد.

حدود دو هفته قبل پس از این که دادستان پرونده تناقضات زیادی را در اظهارات شاکی مشاهده کرد از قاضی دادگاه عالی نیویورک خواست پرونده را مختومه اعلام کند. قاضی با این درخواست موافقت و آقای استراوس کان را از کلیه اتهامها تبرئه کرد. ممنوعیت خروج او از آمریکا هم در پی صدور این حکم لغو شد.

آقای استراوس کان به فرانسه بازگشته است اما پرونده اتهامهای جنسی اش هنوز به طور کامل بسته نشده است.

چرا که نفیساتو دیالو، شاکی او در آمریکا پرونده تجاوز جنسی را در دادگاه مدنی به جریان انداخته است. در فرانسه هم تریستین بانون، روزنامه نگار فرانسوی آقای استراوس کان را به تلاش برای تجاوز جنسی به او در هشت سال قبل متهم کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.