خبر فوری

مخالفان قذافی برای حمله به بنی ولید آماده می شوند

مخالفان قذافی برای حمله به بنی ولید آماده می شوند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بندر مصراته که چند ماه قبل به میدان جنگ تبدیل شده بود حالا آرام به نظر می رسد. مخالفان معمر قذافی کنترل این شهر را مانند اکثر مناطق لیبی در دست گرفته اند و با استقرار در آن خود را برای حمله به بنی ولید آماده می کنند.

نیروهای دولت انتقالی بنی ولید را محاصره کرده اند و تقریبا از تصرف بنی ولید مطمئن هستند. اما دلیل به تاخیر انداختن حمله به این شهر را «جلوگیری از خونریزی» اعلام کرده اند. آنها امیدوارند طرفداران قذافی در بنی ولید خود را تسلیم کنند.

مصطفی سمیع، یکی از فرماندهان نیروهای مسلح مخالف قذافی به خبرنگار یورونیوز گفت: «ما در حال پیشروی به بنی ولید و سرت هستیم. شورای ملی انتقالی به طرفداران قذافی یک هفته مهلت داد تا خود را تسلیم کنند. اگر آنها تسلیم نشوند ما حمله می کنیم.»

مهلت یک هفته ای به طرفداران قذافی شنبه به پایان رسید.

بنی ولید بین طرابلس و سرت، زادگاه معمر قذافی قرار دارد و متعلق به یکی از قدرتمندترین طایفه های لیبی است.

بنی ولید و سرت از معدود شهرهایی هستند که هنوز طرفداران رهبر سابق لیبی در آن مقاومت می کنند. وفاداران به معمر قذافی در بنی ولید حتی بعد از محاصره شدن ترجیح دادند به جای تلاش برای فرار به سرت در شهر بمانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.