خبر فوری
This content is not available in your region

مرحلۀ ششم انتخابات ایالتی آلمان برگزار شد

نظرها
مرحلۀ ششم انتخابات ایالتی آلمان برگزار شد
اندازه متن Aa Aa

شمارش اولیۀ انتخابات پارلمانی در ایالت “مکلنبورک فورپومن” نشان می دهد حزب دموکرات مسیحی آلمان به رهبری آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور نتوانسته است به نتایج خوبی دست یابد.

در این انتخابات که ششمین مرحله از انتخابات هفت مرحله ای مجلس ایالتی این کشور است حزب سوسیال دموکرات تاکنون توانسته است با 36 درصد آرای شمارش شده در صدر لیست این ایالت قرار گیرد.

این انتخابات همچنین از سقوط جایگاه حزب حاکم آلمان در این ایالت خبر می دهد اما هنوز شانس قرار گرفتن در ائتلاف دولت ایالت “مکلنبورک فورپومن” با حزب سوسیال دموکرات های آلمان برای حزب صدراعظم این کشور وجود دارد.

برتری حزب سوسیال دموکرات آلمان این انتخابات دست آروین زلرینگ، رییس مجلس این ایالت را برای ائتلاف با احزاب چپ این کشور و یا حزب دموکرات مسیحی باز می گذارد. احزاب دست راستی همچنین از دیگر بازنده های این انتخابات بودند. حزب راست افراطی ناسیونالیست های آلمان تنها 5 درصد آرا را از آن خود کرده است.

یکی از اهالی این ایالت می گوید:“این روز بزرگی برای حزب سوسیال دموکرات است اما از اینکه حزب ناسیونالیست های آلمان نتایج خوبی به دست نیاورده، متاسفم.”

حزب سبزهای آلمان نیز در انتخابات این ایالت توانسته است تا به اینجا به نتایج خوبی دست یابد و 9 درصد آرا را کسب کنند.

مرحلۀ آخر از این انتخابات هفت مرحله ای روز هجدهم سپتامبر برگزار خواهد شد. پیش از این، حزب آنگلا مرکل ادارۀ ایالت های هامبورگ و بادوورتنبرگ را از دست داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.