خبر فوری
This content is not available in your region

"نقض جدی قواعد انضباطی توسط سربازان بریتانیایی در عراق"

"نقض جدی قواعد انضباطی توسط سربازان بریتانیایی در عراق"
اندازه متن Aa Aa

یک تحقیق دولت بریتانیا نشان می دهد که سربازان این کشور خشونت بی موردی را علیه یک زندانی عراقی در سال 2003 بکار برده اند.

بهاء موسی، مرد جوان 26 ساله ای که در رسپشن هتلی در بصره کار می کرد، پس از دستگیری و ضرب و شتم شدید توسط تعدادی از سربازان بریتانیایی، بر اثر جراحات وارده در زندان و همچنین نگهداری طولانی در گرمای شدید جان خود را از دست داد.

دونالد پاین، سرباز بریتانیایی که عامل قتل این شهروند بی گناه عراقی معرفی شده بود در سال 2007 از ارتش اخراج و به یک سال حبس محکوم شد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در این باره گفت: “یک نفر در این رابطه مجرم شناخته شده و محکوم شد. اگر اسناد دیگری هم پیدا شود، زمینه اقدامات دیگری هم فراهم خواهد شد. این کار باید صورت گیرد. بریتانیا در قبال این نوع موضوعات پنهان کاری نمی کند.”

ویلیام گیج، قاضی مامور تحقیق در مورد این پرونده هم ضمن اذعان به بی گناهی این پدر دو فرزند، گفت که نقض جدی قواعد انضباطی توسط سربازان بریتانیایی در عراق باعث کشته شدن این فرد و زخمی شدن تعداد دیگری از افراد غیرنظامی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.