خبر فوری
This content is not available in your region

ترکیه کشتی های امدادرسان به نوارغزه را اسکورت می کند

نظرها
ترکیه کشتی های امدادرسان به نوارغزه را اسکورت می کند
اندازه متن Aa Aa

حمله سال گذشته کماندوهای اسرائیلی به کشتی ترکیه، نه تنها روابط دو کشور دوست آمریکا در منطقه را دستخوش تغییرات عمده کرده بلکه موجب تنش های روزافزون دیپلماتیک بین تل آویو و آنکارا نیز شده است.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت:«ترکیه در جلوگیری از بهره برداری یکجانبه اسرائیل از منابع طبیعی مدیترانه اقداماتی را به انجام رسانده است.» وی همچنین افزود:«کشورش از این پس کشتی های حامل کمکهای انسان‌دوستانه به نوارغزه را اسکورت کرده و اجازه نخواهد داد حادثه سال گذشته تکرار شود.»

حادثه ای که ماه مه سال گذشته میلادی روی داد و کماندوهای اسرائیلی با هدف جلوگیری از رسیدن کشتی ماوی مرمره ترکیه به نواره غزه به آن حمله کردند که منجر به کشته شدن 9 شهروند ترکیه شد.

آقای اردوغان خواهان عذرخواهی اسرائیل در این خصوص است اما همتای اسرائیلی وی از آنچه او آن را جلوگیری از قاچاق اسلحه به حماس در غزه می داند، حمله کماندوها را توجیه پذیر می داند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.