خبر فوری
This content is not available in your region

دو مظنون به تلاش برای بمبگذاری در آلمان بازداشت شدند

نظرها
دو مظنون به تلاش برای بمبگذاری در آلمان بازداشت شدند
اندازه متن Aa Aa

پلیس آلمان دو مرد را دستگیر کرده است که مظنون به خرید مواد مورد استفاده در بمب هستند. یکی از این دو مرد لبنانی تبار است و دیگری اهل غزه در سرزمینهای فلسطینی است.
 
پلیس می گوید که این دو نفر قصد داشتند از مواد شیمیایی که خریده اند در ساخت مواد منفجره استفاده کنند.
 
دو هفته پیش از دیدار پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیکهای جهان، از آلمان دستگیری مظنونان به بمب گذاری مایه نگرانی مقامهای امنیتی این کشور شده است.
 
تحقیقات در این زمینه از ماه ها قبل آغاز شده بود و پلیس دو آپارتمان را جستجو کرده است. پلیس یک مرکز فرهنگی اسلامی در برلن را هم بازرسی کرده است چرا که دو مظنون در این مرکز با هم ملاقات داشته اند.
 
آلمان در سالهای اخیر کمتر هدف حملات تروریستی اسلامگراها بوده است و اغلب حملات تروریستی را گروه های چپگرا و گروه های شبه نازی سازماندهی کرده اند. با این حال تندروهای مسلمان هم در مواردی دست به حملات مسلحانه زده اند.
 
یک جوان مسلمان کوزوو-آلبانیایی در دادگاهی که هفته جاری برگزار شد اعتراف کرد که دو مامور ارتش آمریکا در فرودگاه فرانکفورت را تحت تاثیر تبلیغات اسلامگراها کشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.