خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان قذافی آماده حمله می شوند

مخالفان قذافی آماده حمله می شوند
اندازه متن Aa Aa

شلیک خمپاره و راکت از شهرهای سرت و بنی ولید به مواضع مخالفان مسلح سرهنگ قذافی، حکایت از شکست مذاکرات با سران قبایل این دو شهر دارد.

مخالفان مسلح می گویند در درگیری های دو روز اخیر حداقل سه تن از یاران خود را از دست داده و درمقابل 10 نفر از نیروهای وفادار به سرهنگ قذافی را دستگیر کرده اند.

سرت، زادگاه سرهنگ قذافی در 200 کیلومتری و بنی ولید در 150 کیلومتری طرابلس دو شهر اصلی وفادار به رهبر متواری لیبی هستند که تا شنبه فرصت دارند تا تسلیم شوند. دو شهر جفره و سبها نیز هنوز در اختیار وفاداران سرهنگ قذافی است.

یک مخالف مسلح مستقر در خارج از شهر بنی ولید از حمله قریب الوقع مخالفان به شهر خبر داد و گفت: «آماده نبرد می شوند و آخر همین روز به بنی ولید حمله می کنند و به امید خدا شنبه وارد شهر خواهند شد.»

مخالف دیگری با اشاره به یک جعبه کمکهای اولیه که بگفته خودش آن را برای مداوای سرهنگ قذافی نگاه داشته است، مذاکرات را شکست خورده خواند. وی گفت:«با به نتیجه نرسیدن مذاکرات، اکنون مهمات چارۀ کار است.»

جمعه شب آخرین مهلت مخالفان به وفاداران سرهنگ قذافی برای تسلیم و واگذاری مسالمت آمیز شهرها خصوصا دو شهر سرت و بنی ولید است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.