خبر فوری
This content is not available in your region

جنگ در لیبی «هنوز تمام نشده است»

نظرها
جنگ در لیبی «هنوز تمام نشده است»
اندازه متن Aa Aa

مخالفان معمر قذافی قسمتهای عمده ای از لیبی از جمله طرابلس را در دست دارند اما معمر قذافی، رهبر لیبی در چهار دهه گذشته همچنان تهدیدی برای حاکمان جدید این کشور به حساب می آید.
 
محمود جبرئیل، نخست وزیر دولت انتقالی که برای اولین بار از زمان سرنگونی دولت قذافی وارد طرابلس شده است می گوید جنگ برای آزادی لیبی هنوز تمام نشده است.
 
او در یک نشست خبری گفت: «مناطق جنوبی همچنان در اختیار افراد معمر قذافی است، در حالی که اوضاع شهرهای سرت و بنی ولید هنوز نامشخص است.»
 
او همچنین به مخالفان هشدار داد تا زمانی که همه نیروهای وفادار به معمر قذافی شکست نخورده اند از رقابتهای سیاسی پرهیز کنند.
 
لیبی مساحتی تقریبا به اندازه مساحت ایران دارد و شهرهای بزرگ آن عمدتا در شمال این کشور قرار دارند. مناطق مرکزی و جنوبی لیبی بیابانی هستند و اندک ساکنان آن اغلب طرفدار معمر قذافی هستند.
 
دولت انتقالی لیبی به وفاداران به معمر قذافی تا روز شنبه فرصت داده است که خود را تسلیم کنند. حاکمان جدید لیبی گفته اند تمایل دارند از طریق مذاکره و نه جنگ، چند شهر باقیمانده از جمله سرت و بنی ولید را هم به کنترل خود دربیاورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.