خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان بشار اسد: دولت روسیه مثبت‌تر عمل کند

نظرها
مخالفان بشار اسد: دولت روسیه مثبت‌تر عمل کند
اندازه متن Aa Aa

 
گروهی از مخالفان دولت بشار اسد پس از نشست با میخاییل مارگیلو، نماینده اختصاصی دیمیتری مدودیف در مسکو از دولت روسیه خواستند تا در برابر شرایط کنونی در سوریه نقشی مثبت ‌تر ایفا کند.
این درخواست در حالی مطرح شد که دیمیتری مدودیف، رییس جمهوری روسیه با نظری متفاوت نسبت به اعتراضات در سوریه اعلام کرد که در بین معترضان تروریست‌ها و افراط گرایان نیز حضور دارند.
 
دیمیتری مدودیف در گفت‌و‌گو با یورو نیوز گفت: «نمی‌توان گفت، کسانی که در خیابان‌های سوریه شعار می‌دهند همه از طرفداران دموکراسی‌های اروپایی هستند. مخالفان انگیزه‌های متفاوتی دارند و خیلی واضح باید گفت برخی از آنها از دسته افراطیون و بخشی دیگر واقعا تروریست هستند. ما حاضریم از بسیاری از انتقاد‌ها علیه دولت سوریه حمایت کنیم اما نباید انتقاد‌ها و محکومیت‌ها یک طرفه و یک جانبه علیه حکومت بشار اسد باشد.»
 
پیشتر نمایندگان سنای روسیه از آمادگی خود برای اعزام یک گروه حقیقت یاب به سوریه برای بررسی شرایط کنونی این کشور خبر داده بودند.
روسیه از جمله کشورهایی است که مخالفت خود را با برکناری دولت بشار اسد اعلام کرده است.
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.