خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفان سوری: روسیه اشتباه لیبی را تکرار نکند

مخالفان سوری: روسیه اشتباه لیبی را تکرار نکند
اندازه متن Aa Aa

دهها هزار سوری روز جمعه با برگزاری راهپیمایی های گسترده در بسیاری از شهرهای این کشور از جامعه جهانی خواستند “هرچه سریعتر برای پایان دادن به سرکوب مردم در سوریه اقدام کنند.”

روسیه جز معدود کشورهایی است که هنوز از دولت بشار اسد حمایت می کند.

با این حال دیمیتری مدودیف، رییس جمهوری روسیه، روز پنجشنبه در مصاحبه با یورونیوز علاقه خود را به توازن قدرت در سوریه ابراز کرد. وی گفت که دولتش حاضر است برای تصویب قطعنامه ای درباره تحولات این کشور با شورای امنیت همکاری کند، به شرط آنکه این قطعنامه یک سویه نباشد و هر دو طرف مناقشه در سوریه را به آرامش دعوت کند و آنها را بر سر میز مذاکره بنشاند.

در همین حال هیاتی از مخالفان حکومت بشار اسد به روسیه سفر کرده اند تا دولت این کشور را قانع کنند که دست از پشتیبانی حکومت سوریه بردارد.

رییس گروه حقوق بشر سوریه در حاشیه این نشست ابراز امیدواری کرد که مسکو همان اشتباهی را که در لیبی مرتکب شد در مورد سوریه تکرار نکند. وی اضافه کرد: “تاخیر روسیه در شناسایی شورای ملی انتقالی لیبی، این کشور را در موضع انفعالی قرار داد ما نمی خواهیم این سناریو بار دیگر برای سوریه تکرار شود، ما از روسیه خواسته ایم پیش از اینکه دیر شود، نقش فعالتری ایفا کند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.