خبر فوری
This content is not available in your region

طرح جدید اشتغالزایی اوباما در برابر کنگره آمریکا

نظرها
طرح جدید اشتغالزایی اوباما در برابر کنگره آمریکا
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا با ارایه برنامه جدید خود برای اشتغالزایی، از نمانیدگان گنگره خواست تا ضمن حمایت از آن، هرچه سریعتر این برنامه ۴۴۷ میلیارد دلاری را تصویب کنند.

باراک اوباما می‌گوید در صورت تصویب این طرح علاوه بر اشتغالزایی، بیش از ۳۵ هزار مدرسه تعمیر و هزاران طرح عمرانی دیگر نیز به اجرا در خواهد آمد.

وی خطاب به نمایندگان کنگره گفت: «این طرح سبب تکان خوردن اقتصاد راکد ما خواهد شد و به شرکت‌ها اعتماد می‌دهد که به سرمایه گذاری بیشتر و استخدام نیروهای جدید اقدام کنند. آنها مشتریان محصولات و خدمات خوشان خواهند بود. شما باید این برنامه اشتغالزایی را فورا تصویب کنید.»

این طرح که نیازمند ۴۴۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری است، ۱۴ میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد. ۶۵ میلیارد دلار برای ایجاد مشاغل کوچک در نظر گرفته شده است و ۸۵ میلیارد دلار نیز در اختیار ایالت‌ها قرار می‌گیرد تا صرف بازسازی مدارس و خدمات آموزشی شود.

بر اساس این طرح، شرکت‌ها در برابر استخدام افرادی که حداقل شش ماه بیکار بوده‌اند، چهار هزار دلار تخفیف مالیاتی دریافت می‌کنند و بیمه بیکاری کارگران نیز یک سال دیگر تمدید می‌شود. همچنین با اجرایی شدن این طرح، هر خانواده آمریکایی سال آینده ۱۵۰۰ دلار تخفیف مالیاتی دریافت خواهد کرد. این طرح به ویژه برای کارگران بخش عمران، معلمان و نظامیان بازنشسته فرصت‌های شغلی تازه ایجاد خواهد کرد.

آمریکا هم اکنون با نرخ بیکاری نه و یک دهم درصدی مواجه است. به گفته باراک اوباما این طرح هفته آینده به طور رسمی به کنگره ارایه خواهد شد. جمهوریخواهان در مخالفت‌های اولیه، این طرح را پر هزینه عنوان کرده‌اند.