خبر فوری
This content is not available in your region

القاعده قدرتمندترین کشور دنیا را تهدید می کند

القاعده قدرتمندترین کشور دنیا را تهدید می کند
اندازه متن Aa Aa

برغم یک دهه مبارزۀ آمریکا و متحدانش با القاعده و تروریسم، گروهای افراطی خصوصا القاعده، همچنان بزرگترین تهدید برای، آمریکا، قدرتمندترین کشور دنیاست.

در حالی که آمریکا آماده برگزاری دهمین سالگرد بزرگداشت حملات یازده سپتامبر سال 2001 میلادی می شود، مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک و هیلاری کلینتون وزیرامورخارجه ایالات متحده آمریکا، از تکرار حملات تروریستی القاعده به آمریکا خبر دادند.

خانم کلینتون با اشاره به اطلاعات دقیق و موثق اما تایید نشده، حمله مجدد القاعده به آمریکا، خصوصا شهرهای نیویورک و واشنگتن را تهدیدی جدی خواند.

وی گفت:«ده سال بعد ما گامهای مهمی را برداشته ایم. دولت ما سازمان یافته تر و وضعیت دفاعی ما مطمئن تر از یازدهم سپتامبر است با این وجود ما هنوز با تهدیدهای جدی مواجهیم و کارهای زیادی باقی است تا به انجام رسد.»

در آستانه یازدهم سپتامبر، روزی که آمریکا را لرزاند و معادلات جهانی را تغییر داد، پلیس آمریکا بر کنترل و بازرسی ها در محل های پر رفت و آمد مثل ترمینالهای مسافرتی و مترو افزوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.