خبر فوری

نبرد خانه به خانه در بنی ولید

نبرد خانه به خانه در بنی ولید
اندازه متن Aa Aa

نبرد خانه به خانه در شهر بنی ولید، یکی از پایگاههای اصلی نیروهای طرفدار معمر قذافی همچنان ادامه دارد. شورای انتقالی لیبی تعداد وفاداران معمر قذافی در این شهر را پیش از این صد تا صد و پنجاه نفر تصور می کرد، در حالیکه هم اکنون این تعداد نزدیک هزار نفر برآورد می شود، مسئله ای که تصرف کامل شهر را با تاخیر مواجه ساخته و زندگی ساکنان آن را با مشکلاتی اساسی روبرو کرده است.

یکی از ساکنان بنی ولید می گوید :” خانه های ما در معرض بمب، نارنجک و راکتهایی است که به این سمت شلیک می شوند. خیلی خطرناک است و واقعا زندگی در اینجا مشکل شده است.”

از سوی دیگر سعدی قذافی یکی از پسران معمر قذافی که با گذشتن از مرز نیجر، وارد این کشور شده بود به نیامی، پایتخت منتقل شده و مسئولان نیجربا درنظر گرفتن اصول حقوق بشردوستانه، در حال تصمیم گیری در مورد سرنوشت او هستند.

پیش تر برخی از اعضای خانواده آقای قذافی و از جمله عایشه تنها دخترش به الجزایر پناهنده شده بودند.

در همین حال مسئولان شورای انتقالی لیبی گفته اند تا زمانی که مقاومت وفاداران معمر قذافی ادامه دارد و تلاشها برای یافتن او به نتیجه نرسیده، از اعلام آزادی لیبی خودداری می کنند. آنها اخیرا مجموعه از موشکهای پیشرفته را که در حومه طرابلس مخفی شده بود، کشف کردند. گفته می شود رهبر سابق لیبی قصد داشته از این موشکها بر ضد مواضع معترضان استفاده کند.

با این حال ظرف هفت تا ده روز آینده قرار است دولت کاملتری در این کشور تشکیل شود و تولید و صادرات نفت و گاز از سرگرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.