خبر فوری

ملکه زیبایی جهان، دختری از آنگولا

ملکه زیبایی جهان، دختری از آنگولا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

لیلا لوپش از آنگولا عنوان ملکه زیبایی دنیا در سال جاری میلادی را از آن خود کرد.

در شصتمین مراسم انتخاب ملکه زیبایی دنیا که در سائوپوئلوی برزیل برگزارشد، هیات داوران این بانوی بیست و پنج ساله آنگولایی را شایسته چنین عنوانی تشخیص داد. این در حالیست که در طی چند سال گذشته این عنوان درانحصار دخترانی از آمریکای لاتین بود.

او که از تصمیم هیات داوران بوجد آمده و احساساتی شده بود، درمقابل چشم میلیونها بیننده تلویزیونی گفت :“بعنوان ملکه زیبایی آنگولا من تاکنون کارهای زیادی برای ملت خود انجام داده ام. در پروژه های اجتماعی بسیاری مشارکت داشته ام و با کودکان محروم کار کرده ام. در مبارزه با ایدز و کمک به سالمندان هم همینطور…. من در حد توان خودم تلاش می کنم تا نیازهای کشورم برطرف شود و معتقدم که می توانم برای کل دنیا هم مفید باشم.”

پنج فینالیست امسال شرکت کنندگانی از اوکراین، برزیل، فیلیپین، چین و آنگولا بودند که لیلا لوپش این دانشجوی مدرسه عالی بازرگانی بنگوئلا، یکی از شهرهای آنگولا، نظر نهایی هیات داوران را بدلیل آنچه خود او “ زیبایی ذاتی اش” نامیده، بخود جلب کرد و به این عنوان دست یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.