خبر فوری
This content is not available in your region

ادغام بیشتر دراتحادیه اروپا و منطقه یورو

نظرها
ادغام بیشتر دراتحادیه اروپا و منطقه یورو
اندازه متن Aa Aa

اولین روز نشست وزیران دارایی 27 کشورعضو اتحادیه اروپا در لهستان در حالی پایان یافت که بازارهای سرمایه به نتایج آن چشم دوخته اند.

بحران بدهی در منطقه یورو و بخصوص وضعیت دشوار یونان که در انتظار دریافت بسته دوم کمکهای بین المللی خود در ماه آینده است از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

یان وینست روستوسکی، وزیر دارایی لهستان در نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت:“مذاکرات بین اتحادیه اروپا و اکوفین بسیار طولانی بود. ما در مورد چشم انداز ادغام بیشتر در اتحادیه اروپا و بخصوص در منطقه یورو صحبت کردیم. برای دستیابی به اقتصاد امن و شرایط مطلوب تر باید از تولد اقتصاد با دو سرعت تند و کند در اروپا دوری کرد.”

تیموتی گایتنر، وزیر دارایی آمریکا هم که در این نشست کرده است از کشورهای منطقه یورو خواست که اختلافات شان را کنار بگذارند و راه حلی برای بحران یورو بیابند. وی بحران مالی منطقه یورو را بزرگترین نگرانی جهان دانست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.