خبر فوری

تنش در کرانه باختری در واکنش به پیشنهاد دولت مستقل فلسطینی

تنش در کرانه باختری در واکنش به پیشنهاد دولت مستقل فلسطینی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با سخنرانی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در رام الله درباره پیشنهاد فلسطینی ها مبنی بر به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل به عنوان کشوری مستقل، تنش های بین نیروهای نظامی اسرائیل و فلسطینی در رام الله بالا گرفت.

با افزایش تنش ها، صدها فلسطینی روز جمعه در کرانه باختری با نیروهای اسراییلی درگیر شدند.

در همین حال اسراییل نسبت به پیامدهای منفی عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل هشدار داد.

مارک رگو، سخنگوی دولت اسرائیل گفت: “تصمیم فلسطینیها در ارتباط با رفتن به سازمان ملل یک اشتباه است. این اقدام هیچ کمکی به روند صلح و همینطور داشتن دولت مستقل نخواهد کرد. دولت متقل تنها از رهگذر مذاکرات صلح ممکن خواهد شد.”

از سوی دیگر، عده ای از جوانان اسرائیلی پیشاپیش با آماده ساختن خود به استقبال آنچه خشونتهای احتمالی اعراب نامیده اند می روند. یکی از جوانان اسرائیلی گفت: “ما در حال آماده سازی خودمان هستیم برای آنچه روی خواهد داد. منظورم خشونت های اعراب پس از اعلامیه سازمان ملل متحد است.”

گفتنی است، محمود عباس در سخنان روز جمعه خود ضمن تاکید بر صلح آمیز بودن تمام فرآیند دستیابی به کشور مستقل فلسطینی، به هموطنانش هشدار داده تا از دادن هر گونه بهانه ای به دست اسرائیلی ها بپرهیزند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.