خبر فوری
This content is not available in your region

کریستین لاگارد رهبران جهان را به همکاری فراخواند

کریستین لاگارد رهبران جهان را به همکاری فراخواند
اندازه متن Aa Aa

اقتصادهای بزرگ جهان برای ارتقاء همکاری و ایجاد ثبات در بازارهای مالی جهان از سوی مدیر صندوق بین المللی پول فراخوانده شدند.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول که درجمع خبرنگاران پس از نشست سالانه این صندوق صحبت میکرد، گفت:” اقتصاد در وضعیت کنونی در حال ورود به مرحله خطرناکی است. خوب چه گزینه هایی هست؟ این معمای غیر قابل حلی نیست. موضوع زمان و اعتماد به نفس مطرح است. اتفاقی که باید بیفتد این است که ما نیاز به اقدامات میان مدت و بلند مدت داریم که از طریق کاهش کسری بودجه و تثبیت و کاهش تدریجی بدهی ها، امور مالی را به سمت اهداف خوب بازگردانیم.این باید دراولویت اول هر برنامه اقتصادی باشد.”

در حالی رییس صندوق بین المللی پول، رهبران کشورهای عضو این صندوق را به حمایت از منطقه یورو برای تقویت پول واحد این منطقه دعوت کرد که روز پنج شنبه ارزش یورو در مقابل دلار به شدت کاهش یافت و ارزش سهام در بازارهای بورس جهانی سقوط کرد.

.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.