خبر فوری

پاپ مسلمانان را به قانونگرایی دعوت کرد

پاپ مسلمانان را به قانونگرایی دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبر کاتولیکهای جهان مسلمانان آلمان را به رعایت قانون دعوت کرد. پاپ بندیکت شانزدهم که در جمع مسلمانان برلن صحبت می کرد گفت آنها فقط در صورتی از همکاری و پشتیبانی کاتولیکها برخودار خواهند بود که به قانون اساسی آلمان و اصول تکثرگرایی دینی احترام بگذارند. چهار میلیون مسلمان در کشور هشتاد و دو میلیونی آلمان زندگی می کنند.

یکی از مقامهای مسجد مسلمانان ترک در آلمان پس از سخنرانی پاپ گفت این سخنرانی کوتاه نویدبخش تغییر موضع او نسبت به پنج سال قبل است.

بندیکت شانزدهم در سال 2006 میلادی با اشاره به نقل قول یک امپراتور مسیحی در قرن چهاردهم میلادی گفته بود پیامبر مسلمانان فقط «شرارت» را برای دنیا آورده است.

رهبر کاتولیکهای جهان در روز جمعه پس از دیدار با مسلمانان به شهر ارفورت رفت و در کلیسای این شهر مراسم مشترکی را با مقامهای کلیساهای پروتستان آلمان برگزار کرد.

مقامهای بلندپایه دولتی از جمله رئیس جمهوری کاتولیک و صدر اعظم پروتستان آلمان در این مراسم حضور داشتند.

ارفورت، شهری مهم در تاریخ مسیحیت به شمار می آید و دیدار پاپ از آن به عنوان رهبر کاتولیکهای جهان دیداری تاریخی است. چرا که مارتین لوتر، روحانی نوگرای مسیحیت پنج قرن قبل در این شهر زندگی می کرد. او با زیر سوال بردن آموزه های کاتولیک به مخالفت با پاپ برخاست و مذهب پروتستان را بنیان نهاد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.