خبر فوری

نشست شورای امنیت پیرامون به رسمیت شناختن «کشور فلسطین»

نشست شورای امنیت پیرامون به رسمیت شناختن «کشور فلسطین»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شورای امنیت سازمان ملل متحد دوشنبه شب در نیویورک برای نخستین بار به درخواست تشکیلات خودگردان فلسطینی را برای پذیرش به عنوان کشوری مستقل رسیدگی می کند.
 
به نظر نمی رسد که شورای امنیت سازمان ملل با توجه به تصمیم ایالات متحدۀ آمریکا برای وتوی درخواست فلسطینیان به تصمیمی قطعی برسد. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی آن را روز جمعه به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل تحویل داد.  
 
در همین راستا بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از فلسطینیان خواسته است بدون قید و شرط بر سر میز مذاکره دربارۀ صلح بنشینند و محمود عباس  نیز در مقابل اعلام کرده که ازسرگیری گفت و گوهای صلح را بدون پایان شهرک سازی های اسرائیل نمی پذیرد.
 
شورای امنیت سازمان ملل قصد دارد به «گروه چهارجانبۀ صلح» خاورمیانه فرصت عمل در این موضوع را بدهد. این گروه نیز به نوبۀ خود قصد دارد در صورت امکان تا پایان سال جاری میلادی زمینۀ توافق صلح میان مسئولان اسرائیلی و فلسطینی را فراهم کند.    
 
 

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.