خبر فوری
This content is not available in your region

اولین دور مذاکرات دولت با دانشجویان معترض شیلیایی

نظرها
اولین دور مذاکرات دولت با دانشجویان معترض شیلیایی
اندازه متن Aa Aa

پس از پنج ماه اعتراضات دانش آموزان و دانشجویان شیلیایی به سیستم آموزشی کشورشان، آنها بالاخره موفق شدند مسئولان حکومتی را به پای میز مذاکره کشانده و در مورد اصلاحات آموزشی مورد نظر خود را با آنها به بحث و گفتگو بپردازند.

کامیلا والیخو، سرپرست هیئت مذاکره کنندگان دانشجویی با اذعان به تنش در مذاکرات خود با مقامات دولتی گفت: “اما در پایان موفق شدیم یکی از اصلی ترین درخواست هایمان را به دولت بقبولانیم و آن همان آموزش آزاد است. این موضوع را در جلسه بعدیمان به بحث خواهیم گذاشت.”

در تازه ترین این اعتراضات، پلیس ضد شورش شیلی برای سرکوب تظاهرات از گاز اشک آور و ماشینهای آب پاش استفاده کرد که در جریان آن 17 نفر دستگیر و 4 پلیس هم زخمی شدند.

دانشجویان شیلیایی بازگشت به کلاسهای درس را مشروط به برآورده شدن خواسته هایشان مبنی بر افزایش بودجه آموزش دولتی و اصلاح سیستم آموزشی برگرفته از دوران ژنرال پینوشه کرده اند.

نظر سنجی ها نشان می دهد که حدود 90 درصد مردم شیلی از این اعتراضات حمایت می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.