خبر فوری
This content is not available in your region

لغو دیدار عضو هیات دولت یونان با نماینده صندوق بین المللی پول

نظرها
لغو دیدار عضو هیات دولت یونان با نماینده صندوق بین المللی پول
اندازه متن Aa Aa

شهروندان معترض به سیاست‏های ریاضت اقتصادی در یونان برای دومین روز متوالی ورود و خروج بازرسان بین المللی را از ساختمان‏های دولتی مختل ساختند و بر این اساس وزیر راه و ترابری از دیدار با نماینده صندوق بین المللی پول بازماند.

برپایی تظاهرات گسترده در شهر آتن، پایتخت یونان در حالی است که گروه سه جانبه بین المللی برای ادامه مذاکره و تصمیم‏گیری بر سر بحران بدهی‏های دولت یونان وارد این شهر شده است.

یک پرستار 36 ساله که در این تظاهرات شرکت کرده است می گوید: «ما از ماه ژوئن تاکنون حقوقمان را دریافت نکرده ایم. ما فقط دستمزدمان را تا ماه مه دریافت کرده و اکنون صحبت بر سر کاهش دستمزدها تا سقف چهارصد یورو در ماه است. من 10 سال است که کار کرده ام و هر ماه یکهزار یورو دریافتی داشته ام و حالا باید ششصد یورو بگیرم. چه کسی می تواند با ششصد یورو در ماه زندگی کند؟. باید وزیران و نمایندگان پارلمان اکنون پاسخگوی ما باشند.»

گروه سه جانبه بین المللی از نمایندگان اتحادیه اروپا، بانک مرکزی این اتحادیه و صندوق بین المللی پول تشکیل شده است.

جورج پاپاندرئو، نخست وزیر سوسیالیست یونان تصمیم دارد تا برای مقابله با بحران مالی این کشور تا سقف 20 درصد از دستمزد کارمندان دولت بکاهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.