خبر فوری
This content is not available in your region

مداخله ناتو در درگیری‏های مرزی صربستان و کوزوو

نظرها
مداخله ناتو در درگیری‏های مرزی صربستان و کوزوو
اندازه متن Aa Aa

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد با یاری نظامیان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو سنگر نیروی‏های صربستان را در مرز شمالی کوزووو از بین بردند.

در درگیری‏های اخیر مرزی صربستان و کوزوو طی هفته گذشته، ده‏ها تن مجروح شده اند.

روز جمعه هلیکوپترهای ناتو مواضع صرب‏ها را مورد هدف قرار دادند و با این همه گزارش می‏شود که آنان به ایجاد سنگرهای تازه ای اقدام کرده اند.

روبرت سورنسن، قائم مقام رئیس هیات اعزامی سازمان ملل متحد به کوزوو می‏گوید:«این وضعیت با اعمال خشونت به سرانجام نمی رسد. اینگونه نیست که هر کسی در هر جایی تصمیمی بگیرد. مردم باید آرامش خود را بازیابند و اعتراض مسالمت آمیز کاملا برحق است اما موضوعاتی در این سطح مهم، از طریق بحث، حل و فصل می‏شود.»

همزمان با حمله نیروهای ناتو به مواضع نظامیان صرب، دو دستگاه کامیون برای ایجاد موانع در جاده ای که منتهی به خاک کوزوو می شود به این منطقه هدایت شد.

کوزوو پس از پشت سرنهادن جنگ سال های 1998 و 1999 میلادی اعلام استقلال کرد و اکنون از سوی هشتاد کشور به رسمیت شناخته می‏شود.

استقلال کوزوو هنوز از سوی صربستان و متحد آن، روسیه به رسمیت شناخته نشده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.