خبر فوری

سارکوزی: ممکن نیست بگذاریم یونان سقوط کند

سارکوزی: ممکن نیست بگذاریم یونان سقوط کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان روز جمعه اعلام کرد که دولتش هرکاری را که لازم باشد برای نجات کشور از ورشکستگی انجام خواهد داد.

آقای پاپاندرئو پس از دیدار با نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه در پاریس، به خبرنگاران گفت که هر کشوری می تواند به یونان کارشناس بفرستد و از نزدیک اجرای برنامه های اصلاحی را مشاهده کند.

وی افزود: “مردم یونان مصمم به ایجاد تغییر هستند. ما فداکاری کرده و تصمیم هایی را که گرفته ایم عملی خواهیم کرد. مسئولیت ما پیش از هرچیز ایجاد اصلاحات ضروری است. می خواهیم یونانی بسازیم که از لحاظ اجتماعی عادلانه و شفاف باشد.

نیکولا سارکوزی نیز که تلاش های زیادی برای نجات یونان از بحران اقتصادی کرده است بار دیگر بر پشتیبانی از این کشور تاکید کرد.

وی گفت: “شکست یونان شکست همه اروپاست. هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد. این نه تنها یک تعهد اخلاقی بلکه یک تکلیف و الزام اقتصادی است. ممکن نیست بگذاریم یونان سقوط کند.”

پیش تر نیز آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، پشتیبانی خود را از یونان اعلام کرده بود. قرار است در چند روز آینده رییس جمهوری فرانسه برای گفتگو در مورد بحران یونان با آنگلا مرکل دیدار و گفتگو کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.