خبر فوری

عضو ارشد القاعده در یمن کشته شد

عضو ارشد القاعده در یمن کشته شد
اندازه متن Aa Aa

انوار الاولقی، روحانی اسلامگرای تندرو و عضو ارشد گروه القاعده در یمن کشته شد.

مقامات دولت آمریکا این خبر را تایید کرده‌اند. الاولقی که در آمریکا‌ زاده شده تباری یمنی داشت و از سال ۲۰۰۷ تاکنون نیز در یمن زندگی می‌کرد. ایالات متحده آمریکا به دلیل نقشی که وی در رهبری تعدادی از بمب گذاری و عملیات تروریستی داشته نام «طراح مخصوص تروریسم جهانی» را بر وی نهاده بود.

وزارت دفاع تاکنون جزییات بیشتری درباره چگونگی مرگ وی ارایه نداده و تنها خبر منتشر شده این است که وی همراه با تعدادی از همراهانش کشته شده است.

برخی منابع خبری می گویند، وی در یک حمله هوایی در نزدیکی یکی از مراکز القاعده در یمن کشته شده است. اما هنوز مشخص نیست وی در حمله سربازان آمریکایی و یا سربازان یمنی کشته شده است.

الاولقی یکی ازعاملان اصلی کشتار سربازان آمریکایی در «فورت هوود» در تگزاس و نیز بمب گذاری در هواپیمایی در نیویورک همزمان با کریسمس سال ۲۰۰۹ میلادی به شمار می‌رود.

همچنین در ویدئویی که سال گذشته از وی منتشر شد، الاولقی ضمن صدور فرمان کشتار آمریکایی‌ها و اعلام کرد که آن‌ها از «حزب شیطان» هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.