خبر فوری

بازدید خبرنگاران از جزیره اوتویای نروژ

بازدید خبرنگاران از جزیره اوتویای نروژ
اندازه متن Aa Aa

حدود دو ماه و نیم بعد از کشتار جزیره اوتویا، در نزدیکی پایتخت نروژ، روزنامه نگاران برای اولین بار توانستند از این جزیره بازدید کنند.

این جزیره در روز 22 ژوئیه سال جاری میلادی شاهد یکی از مرگبارترین کشتارهای تاریخ نروژ بود. کشتاری که در کمتر از دو ساعت 69 کشته به جا گذاشت.

اسکیل پدرسن یکی از شاهدان عینی اتفاقات آن روز بود. او می گوید: «من هروقت به این جزیره می آیم احساسات متضادی دارم. من به قربانیان کشتار فکر می کنم و اتفاقات وحشتناکی که برای آنها افتاد. اما من از یازده سال قبل هر تابستان اینجا بوده ام. زمان زیادی از دوران جوانیم را در این جزیره گذرانده ام. به هر حال خاطرات خوب زیادی هم از اینجا دارم.»

آندرس بریویک در روز حادثه پس از منفجر کردن یک بمب در شهر اسلو، راهی جزیره کوچک اوتویا شد و با یک اسلحه نیمه خودکار و در حالی که لباس پلیس به تن کرده بود به جان جوانانی افتاد که در اردویی تابستانی شرکت کرده بودند. او هرگز از این اقدام خود ابراز پشیمانی نکرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.