خبر فوری

اجلاس اتحادیه اروپا و برزیل

اجلاس اتحادیه اروپا و برزیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیلما روسف ریاست نخستین اجلاس اتحادیه اروپا و برزیل را بر عهده داشت که در آن نخستین طرح کاری مشترک برای سال‌های 2012 تا 2014 میلادی امضا شد. رییس جمهوری برزیل همچنین در باره بحران های مالیجاری با روسای شورا و کمیسیون اروپا گفتگو کرد و خواستار اقداماتی برای تنظیم بازارها و ارائه مدل جدیدی از مدیریت جهانی شد.

لازم است دریابیم که نبود یک رویه کارآمد برای تنظیم سیستم مالی، منشا کل این جریان هاست. سیاست نجات بنیادهای مالی منجر به ایجاد حجم بسیار زیادی از بدهی های ملی در اکثر کشورهای در حال توسعه شده است.

این اجلاس در واقع شامل یک گفتمان برای ایجاد فرصت های تجاری و سرمایه گذاری بیشتر بود. بانک برزیل مشخصا اعلام کرد که مایل به خرید بدهی های دولت ها نیست بلکه بیشتر به به تقویت اقتصاد واقعی علاقه دارد. بگفته خبرنگار یورونیوز، برزیل علاوه بر آنکه بزرگترین شریک تجاری اتحادیه اروپا محسوب می شود، چهل درصد سرمایه گذاری های این اتحادیه در برزیل انجام می شود اما این نگرانی وجود دارد که این کشور قدرتمند آمریکای لاتین بیشتر به موضوع اصلاح مدیریت اقتصاد جهانی علاقمند است تا مشارکت پولی برای نجات اروپا از ورطه بدهی ها.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.