خبر فوری

الشباب در پی حمله‌های تروریستی شدیدتری در سومالی است

الشباب در پی حمله‌های تروریستی شدیدتری در سومالی است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروه اسلام گرای «الشباب» پس از حملۀ انتحاری روز سه شنبۀ خود به ساختمان‌های دولتی در موگادیشو، پایتخت سومالی از حمله‌های سخت تری خبر داده است. روز سه شنبه پس از انفجار کامیونی بمب گذاری در این شهر بیش از ۷۰ نفر کشته و عدۀ بسیاری زخمی شدند.

شیخ علی محمود راج، سخنگوی گروه الشباب از مردم موگادیشو خواسته که از ساختمان‌های دولتی و نظامی دور بمانند و از انفجارهای بزرگ‌تر از سوی الشباب خبر داده است. این گروه که با شبکۀ تروریستی القاعده در ارتباط است، قصد اجرای قوانین شریعت و ایجاد حکومتی اسلامی را در کشور جنگ زدۀ سومالی دارد.

همزمان نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد در قبال قحطی و مرگ و میر در شرق آفریقا هشدار می‌دهند. تنها در کشور سومالی در این بخش آفریقا که گرفتار جنگ های داخلی است، ۷۵۰ هزار قحطی زده با خطر مرگ مواجه‌اند. آنتونی لیک، مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف، از شدید‌ترین فاجعه انسانی جهان در سومالی سخن گفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.