خبر فوری
This content is not available in your region

آخرین نشست بلژیک و فرانسه درباره بانک دکسیا

نظرها
آخرین نشست بلژیک و فرانسه درباره بانک دکسیا
اندازه متن Aa Aa

مقامات دو کشور فرانسه و بلژیک روز یکشنبه آخرین نشست مشترک خود را برای تصمیم گیری نهایی درباره چگونگی ادامه فعالیت بانک دکسیا برگزار می‌کنند.

قرار است در این نشست که در بروکسل برگزار خواهد شد مقامات دو کشور درباره ادامه و یا توقف فعالیت بانک فرانسوی- بلژیکی دکسیا تصمیم گیری کنند.

دکسیا نخستین قربانی بحران بدهی‌های مالی در حوزه یورو به شمار می‌رود. سرمایه‌های در معرض خطر این بانک در حال حاضر ۵۱۲ میلیارد یورو برآورد شده است.

ایو لوترم، نخست وزیر بلژیک می‌گوید: «موضوع مورد نظر ما کاملا واضح است. ما در تلاش هستیم تا فعالیت گروه بانکی دکسیا را برای جلوگیری از افزایش ریسک پذیری فعالیت این بانک در بلژیک یکپارچه کنیم. همچنین می‌خواهیم راه حلی پیدا کنیم که رضایت طرف مقابل را در تمامی جنبه‌ها جلب کند.»

دو کشور فرانسه و بلژیک هر یک حدود یک چهارم مالکیت دکسیا را در اختیار دارند و معتقدند که این بانک به دلیل پرداخت وامهای سنگین به دولت یونان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته است.

مقامات بلژیک امیدوارند تا پیش از روز دوشنبه و آغاز به کار بورس اروپا راه حلی برای این بانک پیدا کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.