خبر فوری

حکم دادگاه اوکراین در مورد یولیا تیموشنکو

حکم دادگاه اوکراین در مورد یولیا تیموشنکو
اندازه متن Aa Aa

دادگاه اوکراین، یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق این کشور را به جرم امضای غیر قانونی قراردار گاز با روسیه به هفت سال حبس محکوم کرده است.

صدور حکم، با واکنش منفی محافل اروپا روبرو شده است که در جریان مذاکرات همکاری با اوکراین هستند.

رئیس دوره ای اتحادیه اروپا می گوید:

یرژی بوشک: “ بدون شک، حکم دادگاه اوکراین یکی از موانع تماس مستقیم بوده و تاثیری منفی بر مذاکرات ما خواهد داشت، اما مطمئنم که باید به مذاکراتمان برای همکاریبا اوکراین ادامه دهیم. ما نباید مردم اوکراین را مجازات کنیم.”

رئیس کمیسیون اروپا گفت:

خوزه مانوئل باروسو: “ به اعتقاد من، تقویت روایط با اوکراین بسیار مهم است. در عین حال، انتظار داریم اوکراین حکومت قانون، حقوق بشر حقوق اولیه و استقلال دستگاه قضائیه را حفظ کند.”

سخنگوی اتحادیه اروپا افزود:

سخنگوی اتحادیه اروپا:” اتحادیه اروپا سیاستهای خود را در قبال اوکراین مورد بررسی قرار خواهد داد. میزان احترام مقامات اوکراین به ارزشهای جهانی و حکومت قانون، و بویژه نحوه برخوردشان به موارد اخیرمیتواند تاثیرات خطیری بر روابط میان اتحادیه و اوکراین داشته باشد”.

تحلیلگران، اتحادیه اروپا را در شرایط دشواری می بینند.

آماندا پول، مرکز مطالعات اروپا: “اتحادیه در شرایط دشواری است. بدون شک می خواهد به روابطش با اوکراین بعنوان یک کشور مهم ادامه دهد و این توافقها می توانند تاثی مهم بر تغییر روند ها در اوکراین داشته باشند. در عین حال، روشن است که نمی توانند وقایع امروز را نادیده گرفته و بگذارند از کنارشان رد شود”.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.