خبر فوری
This content is not available in your region

اسلواکی طرح تقویت صندوق ثبات مالی یورو را تصویب می کند

نظرها
اسلواکی طرح تقویت صندوق ثبات مالی یورو را تصویب می کند
اندازه متن Aa Aa

اصلی ترین حزب مخالف دولت اسلواکی از توافق با دولت بر سر طرح تقویت «صندوق ثبات مالی اروپا» خبر داد.
 
روز سه شنبه حزب سوسیالیست مخالف دولت جلسه رای گیری پارلمان را ترک کرد تا نه تنها این طرح تصویب نشود، بلکه دولت ائتلافی در آستانه سقوط قرار بگیرد. این در حالی است که رهبر این حزب گفته بود با وجود مخالفت با دولت از این طرح حمایت می کند.
 
هر هفده کشور طرح تقویت «صندوق ثبات مالی اروپا» باید آن را تصویب کنند. به همین دلیل اسلواکی از طرف کشورهای اروپایی دیگر برای تصویب این طرح تحت فشار قرار گرفته بود.
 
سخنگوی کمیسیون اروپا پیش از توافق سیاستمداران اسلواکی بر سر این طرح گفته بود اطمینان دارد که دولت اسلواکی و نمایندگان مجلس این کشور از اهمیت طرح مطلع هستند و می دانند که تصویب آن به تثبیت بازار در منطقه یورو کمک خواهد کرد. پیا هانسن گفت تصویب این طرح به نفع همه مردم اروپا و از جمله مردم اسلواکی است.
 
نمایندگان مخالف طرح تقویت «صندوق ثبات مالی اروپا» می گویند شهروندان این کشور نباید تاوان قرضهای کشورهایی مانند یونان و پرتغال را بدهند. چرا که اسلواکی خودش دومین کشور فقیر حوزه یورو است و تنها دو درصد جمعیت این منطقه را تشکیل می دهد.
 
«صندوق ثبات مالی اروپا» برای حمایت از ثبات مالی منطقه یورو و کمک به کشورهای بدهکار عضو این منطقه تاسیس شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.