وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

محمود عباس، ناخشنود از امکان تبعید اسیران فلسطینی

محمود عباس، ناخشنود از امکان تبعید اسیران فلسطینی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی از تصمیم اسرائیل برای تبعید برخی از اسرای فلسطینی پس از آزادی آنها ابراز ناخرسندی کرد. وی روز پنج شنبه در پاریس با نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه دیدار داشت. درخواست به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل و تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل موضوع گفت و گوی دو طرف بود.

آقای عباس پس از دیدار با نیکولا سارکوزی این تبادل اسرا میان دو طرف را مثبت ارزیابی کرده و افزود حمایت از روند تبادل اسیران برای برخورداری فلسطینیان از آزادی شایسته است.

تصمیم به آزادی گلعاد شالیط، سرباز اسرائیلی که از پنج سال پیش در اسارت فلسطینیان به سر می برد، در بیت المقدس با استقبال روبرو شده است.

با این حال یک مقام بلندپایۀ اسرائیلی به «خبرگزاری آلمان» گفت این موضوع قطعی نیست که سه شنبۀ هفتۀ آینده گلعاد شالیط مطابق برنامۀ اعلام شده با بیش از هزار اسیر فلسطینی مبادله شود

با این حال فلسطینیان در شهر الخلیل به شادی پرداختند زیرا دولت اسرائیل اعلام کرده بود برخی از بستگان و دوستان آنها آزاد می شوند.

در غزه که سازمان حماس کنترل آن را به دست دارد، به دلیل امکان تبعید برخی از اسرای فلسطینی نزدیک به این سازمان هیجان چندانی نسبت به تبادل اسیران میان حماس و اسرائیل وجود نداشته است.