خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

طرح کمک به بحران مالی در حوزه یورو هفته آینده نهایی می‌شود

نظرها
طرح کمک به بحران مالی در حوزه یورو هفته آینده نهایی می‌شود
اندازه متن Aa Aa

نشست وزرای دارایی گروه بیست در پاریس درحالی به پایان رسید که با وجود اختلاف نظر میان شرکت کنندگان، بسیاری از وزرای دارایی از سرنوشت ساز بودن این نشست خبر دادند.

وزرای دارایی اعضای گروه بیست ضمن استقبال از پیشرفت اندک حاصل شده در این نشست از رهبران کشورهای خود خواستند تا هر چه زود‌تر طرحهای خود را برای حل بحران مالی اروپا ارایه کنند.

تیموتی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریکا که همچنان با افزایش دخالت صندوق بین المللی پول برای کمک به حل بحران جاری در اروپا است، گفت: «ما در نظر داریم به حمایت خود از استراتژی‌های موثر در اروپا با کمک صندوق بین المللی پول ادامه دهیم و اگر دلایل قانع کننده بیشتری وجود داشته باشد، از بهره گیری بیشتر از منابع صندوق بین المللی پول با یک استراتژی موثر در اروپا حمایت خواهیم کرد.»

در مقابل کریستن لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول گفت:«اگر شرایط اقتصادی در حوزه یورو طی سه هفته گذشته بد‌تر شده و پیشرفتی نکرده است و اگر در بازارهای مالی نیز شاخص‌ها همچنان ثابت مانده‌اند، مطمئنا به این دلیل است در اقتصاد اروپا هیچ بهبودی حاصل نشده است. ما به وضوح می‌بینیم که به ویژه در بازارهای در حال ظهور نگرانی بسیاری درباره خطر سرایت مشکلات بازارهای توسعه یافته به کشورهای کم درآمد وجود دارد.»

در پایان این نشست همچنین مقرر شد، تمامی مواردی که تاکنون تحت عنوان حل بحران مالی در حوزه یورو تهیه شده، اوایل هفته آینده به شرکت کنندگان در اجلاس اتحادیه اروپا ارایه شود. این طرح همچنین هفته آینده در بروکسل نهایی خواهد شد.