خبر فوری
This content is not available in your region

سیل در استان های شمال پایتخت تایلند

نظرها
سیل در استان های شمال پایتخت تایلند
اندازه متن Aa Aa

سیلاب های جاری شده در تایلند به دنبال باران های موسمی روز یکشنبه به استان های شمالی بانکوک رسید. روز یکشنبه سیلاب به بخش های شمالی پایتخت یعنی استان های نونتابوری و آیوتهایا رسیده است. با وجود این یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر این کشور تضمین کرده است که تدابیر لازم برای جلوگیری از آسیب بیشتر سیلاب جاری شده به عمل آمده است.

به گزارش مطبوعات تایلند ارتفاع سیلاب در این دو استان در برخی مناطق بیش از یک متر اعلام شده و آب منطقه ای صنعتی را در آیوتهایا به طور کامل پوشانده است.

در حومۀ بانکوک عدۀ بسیاری مجبور به ترک خانه‌های خود شدند. رودخانۀ چائوپرایا در این شهر به بالا‌ترین ارتفاع ممکن رسیده است. سیل در تایلند از ظرف سه ماه گذشته باعث مرگ ۲۹۷ نفر شده است.

براساس گزارش ها در بانکوک تا روز سه شنبه همچنان خطر جاری شدن سیل وجود دارد و کار افزایش ارتفاع حصارها با کیسه های شنی در این شهر و حومۀ آن در روز یکشنبه ادامه یافت.

زیان های ناشی از سیلاب های اخیر در تایلند نزدیک سه میلیارد یورو برآورد شده و اکنون نزدیک یک سوم مساحت این کشور گرفتار سیل است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.