خبر فوری
This content is not available in your region

موسسه اعتبارسنجی مودی به فرانسه هشدار داد

موسسه اعتبارسنجی مودی به فرانسه هشدار داد
اندازه متن Aa Aa

موسسه اعتبارسنجی مودی نسبت به کاهش رتبه اعتباری فرانسه به علت چشم‌انداز منفی اقتصادی این کشور هشدار داد.

اگر هزینه‌های کمک به بانک‌ها و دیگر اعضای منطقه یورو کسری بودجه فرانسه را بیش از حد افزایش دهد، این موسسه ممکن است تا سه ماه دیگر رتبه اعتباری فرانسه را کاهش دهد.

شش کشور از 17 کشور عضو منطقه یورو نزد موسسه اعتبارسنجی مودی از بالاترین رتبه اعتباری یعنی آ3 برخوردارند. این کشورها شامل اتریش ، فرانسه، فنلاند، آلمان، لوکزامبورگ و هلند می شوند.

فرانسوا بارون، وزیراقتصاد و دارایی فرانسه دراینباره گفت : “ما تمام اقدامات لازم را برای حفظ این رتبه اعتباری انجام داده ایم. اقداماتی که از بهترین نوع در جهان هستند و فرانسه را به پناهگاهی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می کند. ما اولین کشورجهان در رابطه با هزینه کردن در بخش خدمات دولتی هستیم . بنابراین در صورت لزوم و برای کاهش کسری بودجه می توانیم هزینه ها را کاهش دهیم.”

در این راستا، روند بررسی بودجه سال آینده در پارلمان فرانسه آغاز شد. طرحی که کاهش کسری بودجه مهمترین اولویت آن است.

هر چند مخالفان آن معتقدند که با وجود زیان بانکهای فرانسوی که در اوراق قرضه یونان سرمایه گذاری کرده اند و اصرار فرانسه در حمایت از صندوق ثبات مالی اروپا، رشد اقتصادی این کشور دچار افت شدیدی خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.