خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا به کمک بانک‌ها می‌شتابد

نظرها
اتحادیه اروپا به کمک بانک‌ها می‌شتابد
اندازه متن Aa Aa

وزرای دارایی اتحادیه اروپا روز شنبه در بروکسل بر سر تقویت و تزریق ۱۰۰ میلیارد یورو به بانکهای اتحادیه، توافقی کلی کردند.

هرچند ایتالیا، اسپانیا و پرتغال که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند موافق این طرح نبودند اما در ‌‌نهایت چاره‌ای نداشتند مگر تابع ۲۴ عضو دیگر اتحادیه شوند.

روز یکشنبه و چهارشنبه نیز سران اتحادیه اروپا گردهم می آیند تا بلکه برای رهاندن اتحادیه از بحران مالی به راه حلی جامع دست یابند.

نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه گفت:«از هم اکنون تا روز چهارشنبه باید با همتی بلند، یک راهکار ساختاری و مشخص پیدا کنیم. گزینه دیگری پیش روی نیست.»

نشست روزهای آتی وزرای دارایی و سران اتحادیه اروپا بر ارائه بسته کمکی دوم به یونان، افزایش سرمایه صندوق نجات یورو و تقویت بانکهای اتحادیه متمرکز خواهد بود.

با تدابیر جدید و با یکسویه ساختن سیاستهای اعضاء، اتحادیه اروپا امیدوار است تا شاید از بحران مالی که گریبانگیرش شده به سلامت عبور کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.