خبر فوری
This content is not available in your region

جستجو برای یافتن سه امدادگر ربوده شده از صحرای غربی

جستجو برای یافتن سه امدادگر ربوده شده از صحرای غربی
اندازه متن Aa Aa

مقامات الجزایر اعلام کرده‌اند که در حال جستجو برای یافتن امدادگران ربوده شده از کمپ پناهندگان در صحرای غربی آفریقا هستند.

در جریان این آدم ربایی که در نیمه شب شنبه گذشته از کمپ پناهندگان در صحرای غربی رخ داد، تعدادی خودروی نظامی با ورود به محل اقامت پناهندگان سه امدادگر را که دو تن از آنها اسپانیایی و یک نفر ایتالیایی بوده، ربوده‌اند.

جبهه آزادی بخش پلیساریو، شعبه القاعده درمغرب را عامل اصلی این آدم ربایی اعلام کرده اما تاکنون هیچ گروهی مسوولیت آن را بر عهده نگرفته است.

ایناکی مارکیگی، سخنگوی یکی از سازمانهای بررسی کننده این اتفاق است، می‌گوید: «ما تاکنون اخباری مبنی بر احتمال آزاد شدن آنها نداریم. با کمپ پناهندگان در صحرای غربی آفریقا و مقامات دیگر کشورهای اطراف آن ارتباطی مستقیم داریم.»

ترینیداد جیمنز، وزیر امور همکاریهای خارجی اسپانیا نیز می‌گوید: « باید اطلاعات و پیشنهادهای جدید را بررسی کنیم و ملاقاتی نیز با مسوولان سازمانهای پیگیری کننده این اتفاق داشته باشیم. در صورت لزوم تصمیمات جدیدی را اتخاذ خواهیم کرد.»

حدود ۱۶۵ هزار پناهنده از سال ۱۹۷۵ تاکنون در کمپی در صحرای غربی آفریقا زندگی می‌کنند. گفته می‌شود در طول ۳۶ سال گذشته هیچ مشکل امنیتی برای ساکنان این کمپ ‌ها وجود نداشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.