خبر فوری
This content is not available in your region

اهمیت نقش اینترنت در جوامع

نظرها
اهمیت نقش اینترنت در جوامع
اندازه متن Aa Aa

اینترنت نقشی مهم درحرکت انقلابیون عرب علیه حکومت های دیکتاتوری ایفا کرده است. در گزارشی که قرار است در روز بیستم اکتبر به مجمع عمومی سازمان ملل تسلیم شود، فرانک  لارو ، نماینده ویژه سازمان می گوید که اینترنت وسیله ای است برای حمایت از حقوق بشر. وی در یک مصاحبه اختصاصی با ایزابل مارکز دو سیلوا از بخش پرتغالی یورونیوز می گوید:
 
“بسیاری از مردم  ازانقلاب اینترنتی صحبت می کنند که درست نیست. این انقلاب مردم تونس، مصر و دیگر ملتها بوده است. اینترنت، اما، بصورت یک وسیله مهم نه تنها برای اطلاع رسانی بلکه آزادی بیان در امور سیاسی و انتقادی،  شرکت شهروندان، حق ارتباط و آزادی اجتماع و حرکتهای صلح جویانه در آمده است.”
 
در حال حاضر، دو میلیارد نفر در جهان از اینترنت استفاده می کنند، اما این وسیله باید در اختیار طبقات محروم جامعه هم قرار گیرد. فرانک لارو در گزارشش این مهم را بر عهده برنامه هزاره سازمان ملل می گذارد.
 
“اینترنت نباید تنها در انحصار طبقه خاص جامعه باشد. محتوای اینترنت باید  در دسترس همگان بوده و هیچگونه سانسوری در آن اعمال نشود. در مورد ساختار آن هم مثل سازمانهای خدماتی و ابزارهای مربوط به آن هم همینطور. این مسئولیت تمام کشورهاست.“ 
 
        

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.