خبر فوری
This content is not available in your region

آنچه از اجلاس آتی رهبران اروپا انتظار می رود

نظرها
آنچه از اجلاس آتی رهبران اروپا انتظار می رود
اندازه متن Aa Aa

رهبران اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه بار دیگر در بروکسل گرد هم می آیند تا در مورد چالشهای موجود در منطقه یورو راهکاری بیابند.

قرار بود قبل از این اجلاس، وزیران دارایی منطقه یورو هم نشستی برای بررسی مشکلات منطقه در صبح روز چهارشنبه داشته باشند که لغو شد.

موضوعاتی چون بخشودگی بخشی از بدهی های یونان، افزایش سهام و سرمایه بانکهای اروپایی، تقویت صندوق ثبات مالی اروپا و افزایش اصلاحات اقتصادی و اعمال برنامه های سختگیرانه بیشتر در ایتالیا از جمله مسایلی است که امید می رود در این نشست حل و فصل شوند.

تغییر ساختار صندوق ثبات مالی یورو با اندوخته 440 میلیارد یورویی به بانک موضوع دیگری بود که از سوی فرانسه در نشست روز یکشنبه رهبران جهان مطرح وبا مخالفت آلمان و بانک مرکزی اروپا روبرو شد و در نتیجه فرانسه در مورد آن عقب نشینی کرد.

اما به نظر می رسد تمامی اعضاء با افزایش سرمایه صندوق ثبات مالی اروپا موافقند. اعضاء امیدوارند با حمایت سرمایه موجود در این صندوق موفقیتهایی در زمینه جذب سرمایه گذاریهای خارجی کسب کنند و این صندوق بتواند اوراق قرضه جدید ایتالیا و اسپانیا را بیمه کند.

در این بین صحبتهایی در مورد خرید اجباری اوراق قرضه این دو کشور از سوی بانک مرکزی اتحادیه اروپا هم مطرح شد که واکنش سریع و صریح برلین را در پی داشت. آلمان معتقد است رهبران اروپایی نمی تواند در مورد سیاستگذاریهای بانک مرکزی اروپا اعمال نفوذ کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.