خبر فوری
This content is not available in your region

زمین هاکی یخی که هیچوقت آب نمی شود

نظرها
زمین هاکی یخی که هیچوقت آب نمی شود
اندازه متن Aa Aa

کریستوبال اووت عضو تیم هاکی روی یخ و دورازه بان تیم شهر فرایبورگ آلمان است. تجهیزات دفاعی او با وزنی بیش از 25 کیلوگرم برای تمرینات و نشان دادن توانایی های او کافی نیست. برای ورزشکاران هاکی روی یخ، از همه مهمتر زمین یخ هاکی است که قدرت مانور و کارایی را افزایش می دهد. کریستوبال اووت در سوئیس یک یخ مصنوعی را آزمایش می کند، زمین بازی یخی که هیچوقت آب نمی شود. او در پایان تمرینات آزمایشی روی این زمین می گوید:“مثل یخ واقعی است. برای من به عنوان دروازه بان واقعا مثل یخ واقعی است.”

برنارد پتیت مخترع این یخ مصنوعی، از اهالی سوئیس و یکی از علاقمندان ورزش هاکی و دروازه بان غیر حرفه ای است. او وقتی یک زمین یخ مصنوعی برای تمریناتش خرید متوجه نامناسب بودن آن شد و تصمیم گرفت یک زمین یخ مصنوعی بسازد.

او می گوید یخ مصنوعی اختراعی او از جنس پلیمر است ولی به دلایل اقتصادی نمی تواند اسرار ساخت آن را فاش کند.

آزمایش ها نشان می دهد این یخ کاملا خشک، صاف و سبک است و در مقابل تخریب و ضربه مقاومت بالایی دارد. این یخ مصنوعی تا به حال بازار خوبی داشته است. آقای پتیت از فرانسه سوئیس و کانادا و اسکاندیناوی سفارش دریافت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.