خبر فوری
This content is not available in your region

امضای آتش بس دولت یمن با رهبران اپوزیسیون

نظرها
امضای آتش بس دولت یمن با رهبران اپوزیسیون
اندازه متن Aa Aa

معاون اول علی عبدالله صالح رئیس جمهوری یمن روز سه شنبه با رهبران مخالفان این حکومت، موافقت نامه ای را مبنی بر آتش بس به امضا رساند.

بر اساس این توافق نامه طرفین تعهد کردند که بازداشت شدگان و گروگان ها را آزاد کنند.

با وجود اعلام آتش بس، بار دیگر نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان در شهر صنعا آتش گشودند. در این درگیری‏ دست کم شش تن کشته و ده ها تن به ضرب گلوله مجروح شدند.

یکی از مخالفان حکومت آقای صالح می گوید:«علی عبدالله صالح هر چه بیشتر از سوی جامعه جهانی تحت فشار قرار می گیرد، بیشتر سرپیچی می کند. روز گذشته او باز بیانیه ای مبنی بر اینکه خواهان گفتگوست صادر کرد. گفتگوی او به معنی مرگ و جنایت است.»

پس از اعلام آتش بس از سوی دولت یمن، این امر به نخستین پاسخ آقای صالح به شورای امنیت سازمان ملل متحد تعبیر شد که خواستار اجرای طرح کشورهای حاشیه خلیج فارس برای برپایی انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری شده بود.

در حالی بیم بروز یک جنگ داخلی تمام عیار در یمن می رود، رئیس جمهوری این کشور هشتم اکتبر اعلام کرده بود که به زودی قدرت را ترک خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.