خبر فوری
This content is not available in your region

تن تن از کتاب مصور تا جان گرفتن بر پرده سینما

نظرها
تن تن از کتاب مصور تا جان گرفتن بر پرده سینما
اندازه متن Aa Aa

تن تن، شخصیتی خیالی است که حدود 80 سال پیش توسط نویسنده بلژیکی ژرژ رمی با نام مستعار هرژه خلق شد. تن تن، این قهرمان آشنای کتاب های مصور در فیلم سه بعدی استیون اسپیلبرگ روی پرده سینما جان گرفته است.

اما جیمی بل بازیگری بیست و پنج ساله بریتانیایی کسی است که شخصیت کتاب های مصور را به یک انیمیشن و سه بعدی تبدیل کرده است.

جیمی بل در باره تجربه بازی در فیلم و نقش تن تن می گوید:” به نظر من تن تن برای بچه ها یک آدم بزرگ و برای بزرگسالان یک بچه به نظر می آید. همین حالت نا مشخص است که او را جالب تر می کند. بخشی از نبوغ و ویژگی شخصیت تن تن همین است که در باره آن زیاد نمی دانیم، ولی می دانیم که خبرنگار با دل و جراتی است و همه خوبیها و صفات عالی انسانی را دارد. ما بخش ناشناخته شخصیتش را برای خودمان تفسیر می کنیم.

استیون اسپیلبرگ برای ساختن شخصیت انیمیشن تن تن از تکنیک های مشابه فیلم آواتار ساخته جیمز کامرون استفاده کرده است. بازیگران در استودیو لباس های دیجیتال می پوشند و حرکات آنها از طریق داده ها ثبت و به یک تصویر سه بعدی کامپیوتری تبدیل می شد.

در تمام کتابهای ماجراهای تن تن، او شخصیتی صادق، با اصل ونصب و مهربان دارد و گاهی هم به همین دلیل به دردسر می افتد. یکی ازکتابهای او به نام تن تن در کنگو شائبه های نژادپرستانه علیه سیاه پوستان را دامن زده است.

فیلم ماجراهای تن تن، اسرار اسب شاخدار این هفته در سینماهای اروپا به نمایش در می آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.