خبر فوری

دولت ایتالیا در پی اثبات کفایت به صندوق بین المللی پول

دولت ایتالیا در پی اثبات کفایت به صندوق بین المللی پول
اندازه متن Aa Aa

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا با تضعیف ائتلاف راست میانه که بازوی حمایت سیاسی از دولت این کشور به شمار می رود رو به روست.

در همین حال وی روز جمعه در نشست گروه ۲۰ در شهر کن فرانسه بر توانمندی دولت حاکم تاکید کرد و خواستار حمایت صندوق بین المللی پول شد.

نخست وزیر ایتالیا گفت:«ما خواستار آن شده ایم که صندوق بین المللی پول با نظارت خود، هر سه ماه روند اصلاحات ما را گواهی کند. بنابر این ما می توانیم به بازار نشان دهیم که پیروی از ضوابط صندوق بین المللی پول توسط دولت ایتالیا سبب پیشرفت در عملکرد اصلاح اقتصادی می شود.»

بحران مالی ایتالیا و تردید صندوق بین المللی پول در توان دولت این کشور برای انجام اصلاحات پیش نیاز مقابله با این بحران، نشست سران ۲۰ کشور قدرتمند اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرار داد.

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول در نشست سران گروه ۲۰ گفت:«می دانید که ممکن است من سرسخت باشم، ممکن است من سخت گیر و بسیار دقیق باشم ولی من در جستجوی انجام تعهداتی خواهم بود که برای تایید یا عکس آن در نظر گرفته شده است.»

دولت آقای برلوسکونی در حالی خواستار دریافت بسته حمایتی از سوی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول شده که بحران بدهی‌های خارجی این کشور بر بازارهای سهام ایتالیا سایه افکنده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.