خبر فوری

تجربه زندگی در مریخ بر روی زمین شبیه سازی شد

تجربه زندگی در مریخ بر روی زمین شبیه سازی شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پانصد و بیست روز پس از زندگی در اتاقهای شبیه سازی شده با سیاره مریخ اما بر روی زمین، شرکت کنندگان در این برنامه تحقیقاتی از قرنطینه بیرون آمدند.

هدف پروژه پانزده میلیون دلاری مریخ 500 یافتن پاسخ به این سوال مهم بود که آیا بشر قادر خواهد بود که بیش از شش ماه در سیاره مریخ زندگی کند یا خیر؟

شش داوطلب مرد از کشورهای مختلف، هفده ماه را در یک محیط شبیه سازی شده با فضاپیمای واقعی زندگی کردند تا به دانشمندان و روانشناسان اجازه بدهند با بررسی وضعیتشان به درک بهتری از زندگی بشر خارج از کره خاکی برسند.

غذایی که در این مدت به داوطلبان داده شد حداقل غذایی بود که برای زنده ماندن لازم است و معمولا به فضانوردان در فضا داده می شود. داوطلبان از طریق دوربین مداربسته تحت نظارت 24 ساعته بودند و همه فعالیتهایشان زیر نظر بود.

در این آزمایش فقط زندگی در قرنطینه مد نظر محققان نبود. بلکه داوطلبان حدود صد تجربه مختلف را پشت سر گذاشتندو از جمله سه نفر از آنها لباس سی و دو کیلوگرمی فضانوردی را بر تن کردند و بر سطح شبیه سازی شده با سطح مریخ پیاده روی کردند.

تجربه پیشین این چنینی که 420 روزه بود پایان خوشی نداشت. دو داوطلب با هم زد و خورد داشتند و یکی از داوطلبان تلاش کرد به زور یک داوطلب زن را ببوسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.