خبر فوری

پرونده مرگ مایکل جکسون به هیات منصفه سپرده شد

پرونده مرگ مایکل جکسون به هیات منصفه سپرده شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محاکمه پزشک مایکل جکسون پس از شش هفته به پایان رسید و این پرونده برای تصمیم گیری به هیات منصفه سپرده شد. هیات منصفه دوازده نفره باید درباره این که آیا کنراد موری، پزشک مایکل جکسون، مسئول مرگ ستاره پاپ آمریکایی است نظر خود را اعلام کند.

در صورت محکوم شدن، حداکثر مجازات برای دکتر موری چهار سال زندان و ابطال مجوز پزشکی است.

یکی از دادستانان پرونده گفت: «شواهد زیادی در این پرونده وجود دارد. شواهدی که به روشنی نشان می دهد کنراد موری با سهل انگاری خود باعث مرگ مایکل جکسون شد.»

وکلای مدافع مایکل جکسون می گویند خود او زمانی که دکترش بیرون از اتاق بود با تزریق میزان مرگباری مسکن به بدن باعث مرگ خود شد.

وکلای مدافع دکتر موری و دادستان پرونده روز پنجشنبه آخرین اظهارت خود را بیان کردند.

دکتر موری در دفاع از خود صحبت نکرد و این کار را به وکلای مدافعش واگذار کرد.

یکی از وکلای مدافع دکتر موری خطاب به هیات منصفه گفت: «اگر شما می خواهید دکتر موری را مسئول مرگ مایکل جکسون معرفی کنید، این کار را فقط به این خاطر انجام ندهید که یک ستاره مقتول بوده است. این یک برنامه تلویزیونی نیست، این یک داستان واقعی است. و تصمیمی که شما می گیرید قرار نیست یک داستان خوب تلویزیونی را بسازد بلکه بر زندگی چند انسان تاثیر می گذارد.»

مایکل جکسون، که به سلطان پاپ معروف است دو سال قبل در پی تزریق بیش از حد ماده مسکن پروپوفول در خانه اش دچار سکته قلبی شد. و دادگاه به دنبال پاسخ این سوال است که آیا مایکل جکسون خودش این ماده را به خود تزریق کرد یا دکتر کنراد موری این کار را انجام داد؟

دکتر کنراد موری، گفته است پس از این که مایکل جکسون را در اتاقش پیدا کرد با اورژانس تماس گرفت. اما دادستانان پرونده می گویند پزشک شخصی مایکل جکسون ماده مسکن را به او تزریق کرد و با تاخیر در تماس گرفتن با اورژانس باعث مرگ او شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.