خبر فوری
This content is not available in your region

گفتگوها برای تشکیل دولت ائتلافی در یونان آغاز شد

نظرها
گفتگوها برای تشکیل دولت ائتلافی در یونان آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

جورج پاپاندرئو، نخست وزیر یونان پس از دیدار با رئیس جمهوری این کشور گفت مذاکرات برای تشکیل دولت ائتلافی آغاز شده است.
 
روز یکشنبه قرار است آنتونیس ساماراس، رهبر حزب مخالف دولت با رئیس جمهوری یونان دیدار کند. رهبر مخالفان موافقت خود را با تشکیل دولت ائتلافی مشروط به این که فقط برای مدت کوتاهی باشد اعلام کرده بود تا پارلمان لایحه کمکهای مالی کشورهای اروپایی و صندوق بین المللی پول را تصویب کند. اما گفته است که باید هر چه سریعتر انتخابات زودهنگام برگزار شود.
 
حزب آقای پاپاندرئو می گوید باید از برگزاری انتخابات زودهنگام جلوگیری کرد چون انتخابات باعث به تعویق انداختن تشکیل دولت می شود و در نتیجه کمکهای مالی کشورهای اروپایی به یونان دیرتر به این کشور خواهد رسید.
 
جورج پاپاندرئو، ساعاتی پس از دریافت رای اعتماد از پارلمان گفت هدف دولت جدید یونان باید دست زدن به هر کاری برای دریافت کمکهای مالی بین المللی باشد.
 
هفته گذشته آقای پاپاندرئو طرح برگزاری همه پرسی درباره کمک کشورهای اروپایی را ارائه کرد. اگر مطابق پیش بینیها پاسخ مردم یونان به این همه پرسی منفی باشد، تلاش رهبران کشورهای اروپایی برای کمک به یونان بی نتیجه می ماند.
 
در صورتی که کمک هشت میلیارد یورویی اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول به دولت یونان تا ماه آینده میلادی نرسد، خزانه دولت این کشور خالی می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.